Urazy krocza poród

Coraz więcej dam, jakie rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

sprzęt do nauki prawidłowego skurczu i rozluźnienia mięśni dna miednicy

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z kobiet decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. Wielokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, pomimo tego znaczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć niezwykle błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym odpowiedniej, bowiem ćwiczenia przynoszą wówczas poprawniejsze wyniki. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie ważną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, które należy później jak na ogół powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w szczególe damom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie ekspresowo pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się poprawnie. Dużo pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu bądź też dokuczliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*